Zatím poslední smutný případ se stal ve čtvrtek dopoledne na nechráněném přejezdu v Sověticích. Šestačtyřicetiletý řidič osobního auta se tam kolem půl desáté střetl s osobním vlakem. Podle policistů s největší pravděpodobností nerespektoval dopravní značku „Stůj, dej přednost v jízdě“ a na přejezd vjel v okamžiku, kdy jel z pravé strany motorák. Vlivem nárazu auto skončilo v pravém příkopu, kde narazilo do plotu rodinného domu. Na místo okamžitě vyjely všechny složky integrovaného záchranného systému včetně vrtulníku záchranné zdravotnické služby.

Ačkoliv se hasičům podařilo za pomoci záchranářů muže z auta vyprostit, oživit se ho už nepodařilo. „Muže jsme se pokoušeli resuscitovat, bohužel i přes veškerou naší snahu na následky zranění na místě zemřel,“ potvrdil Deníku mluvčí krajské záchranky Ivo Novák. V automobilu byl v době nehody pouze řidič. „Je to tak, nemám informaci o jiném zraněném v tom autě,“ doplnil Novák, podle kterého ve vlaku cestovalo celkem 19 lidí. Žádný z nich nebyl při nehodě zraněn. Hasiči pro ně na místo vyslali evakuační autobus z Hradce Králové. Železniční trať mezi Hradcem Králové a Turnovem byla v úseku mezi Hněvčevsí a Všestarami na několik hodin uzavřena a lidé museli využít náhradní autobusovou dopravu. Vlaky se na trať vrátily až po 15. hodině.

LETOŠNÍ BILANCE JE HROZIVÁ NEJEN V KRAJI

V Královéhradeckém kraji jde v tomto roce už o třetí tragickou nehodu na přejezdu. V květnu nepřežila srážku s vlakem v Bílé Třemešné na Trutnovsku dvaačtyřicetiletá žena. V červenci pak zemřela v Černožicích na Hradecku pod koly spěšného vlaku celá čtyřčlenná rodina. Šlo o vůbec nejtragičtější případ srážky auta s vlakem v České republice za posledních 15 let. V obou případech šlo přitom o přejezdy s fungující výstražnou světelnou signalizací – to v Sověticích je přejezd zabezpečen pouze výstražnými kříži. Za prvních osm měsíců letošního roku zemřelo po střetech na přejezdu v Česku už 26 osob. Za celý rok 2018 bylo obětí 21. Hradecký kraj se bohužel drží v této statistice na špici.

Ilustrační foto
Po srážce s vlakem zemřel v Sověticích řidič automobilu