Z České republiky vyrazilo reprezentovat 352 stepařů, přivezli celkem 2 zlaté medaile, 6 stříbrných a 4 bronzové. Nejcennější kov a titul mistrů světa putuje do hradeckého klubu TDC Avalanche za jeho malou skupinu v hlavní věkové kategorii nad 31 let.

Po zlatém hattricku na mistrovství Evropy a loňském 3. místě na mistrovství světa se skupině TDC Avalanche podařilo vybojovat kov nejcennější – zlatou medaili z mistrovství světa. „V letošním roce jsme zpracovali choreografii s názvem The Bodyguard na námět filmu osobní strážce. Připravili jsme příběh královen noci a jejich osobního strážce, který neváhá za ně položit život. Výběr písniček, stepařské zpracování i práce s rekvizitami zaujaly nejen diváky, ale také porotu,“ popisuje úspěch jedna ze stepařek Drahomíra Eibinová. Přebírání cen bylo plné emocí, je to pro skupinu úspěch, na který budou vzpomínat celý život.

Mistrovství světa ve stepu v německé Riese se zúčastnilo přes 1300 stepařů ze 32 zemí světa. Klání probíhala od úterý až do soboty, kdy celý program vyvrcholil velkolepou show a finále dospělé kategorie.

Choreografka vítězů byla uvedena do síně slávy

Rok 2017 byl vyjímečný – stepaři slaví 20. výročí mistrovství světa v Riese. V rámci večerního programu bylo do „Síně slávy“ uvedeno 47 nejlepší stepařů a choreografů, kteří jsou s mistrovstvím světa spojeni již od jeho začátků. Oceněno bylo i několik nejvýznamnějších českých stepařů a trenérů. Mezi nimi také Markéta Kolářová – choreografka vítězné skupiny, úspěšná stepařka, reprezentantka a vedoucí celé stepařské skoly Tap Dance Company AVALANCHE v Hradci Králové. „Je to pro mě velkou poctou - mistrovství světa je pro nás každoročně závěrečnou tečkou za soutěžní sezónou a jsem moc ráda, že se našim úžasným stepařům přes velkou konkurenci každý rok daří probojovat mezi světovou špičku,“ vysvětluje Markéta Kolářová.

Karel Bartoš je 14. nejlepší muž světa

Nadějný stepař Karel Bartoš z klubu TDC Avalanche bojoval v jedné z nejtěžších kategorií – sólovém vystoupení dospělých mužů, kde se o titul utkávají jen ti nejlepší z nejlepších. Kategorie je o nejtěžších technických krocích a finesách. V obrovské konkurenci získal 14. místo a stal se tak druhým nejúspěšnějším stepařem z České republiky.