Očkovací centrum nemocnice podalo za posledních šest týdnů kolem pěti a půl tisíce dávek vakcíny. „Minulý týden zájem poklesl, koresponduje to s tím, jaká čísla udávají o covidu v televizi. Když čísla klesají, tak lidí chodí méně, a když čísla stoupají, tak chodí víc,“ popsal zájem o vakcinaci vedoucí Očkovacího centra FN HK Pavel Kosina. Aktuálně je v nemocnici hospitalizována s covidem desítka lidí.

V celé zemi se denně nechává očkovat mezi 10 a 15 tisíci lidí. „Čísla se zdvojnásobila proti měsíci před kampaní. Jsem velmi rád, že většin z těch, kteří se nechají očkovat, jsou z rizikových skupin. Tedy senioři, nebo lidé s dalšími chorobami,“ řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. Ten připomněl, že lidé mají zdarma k dispozici nejnovější vakcínu. „Očkování chrání proti vážnému průběhu a dramaticky snižuje riziko úmrtí. Zajímavé je, že snižuje riziko postcovidového syndromu,“ dodal Vlastimil Válek.

Zdroj: Jiří Fremuth

Zdravotníci lidem doporučují, aby se nechali souběžně očkovat i proti chřipce. Obě vakcíny si nechal dnes podat ředitel hradecké nemocnice Aleš Herman za dozoru tváře podzimní očkovací kampaně Petra Čtvrtníčka. „Mám osobní zkušenost s covidem i hospitalizací. Bohužel i tu smutnou zkušenost v rodině a v okruhu mých přátel. Kdyby byla vakcinace, tak tady spousta lidí ještě mohla být a proto jsem do toho nastoupil a jsem tomu rád,“ vysvětlil herec své angažmá v kampani. Na covid zemřel jeho tatínek. „Jsem živoucí důkaz, že i po čtvrté vakcinaci je mi dobře, žiji. Má to jen jeden ve vedlejší účinek, ohromně mi chutná,“ zavtipkoval si Petr Čtvrtníček.