Pohodová dovolená uprostřed přírody, dostatečné zázemí, určitý komfort a možnost využití nejrůznějších aktivit – to jsou kempy současnosti. Nechybí ani na Hradecku.

Ekonomická krize jejich návštěvnosti prospívá, ke své dovolené je využívá čím dál víc lidí. Kempy už nenabízejí pouze pobyt v přírodě s koupáním, jejich provozovatelé se starají třeba i o adrenalinové záležitosti.

„V areálu je k dispozici dětské hřiště, hřiště na plážový volejbal, stolní tenis, lanové a zábavní centrum, nízký lanový park, šerm na kládě, vodní souboje, foukačky, aqua skipper, aquazorbing, bungee running, lukostřelba, půjčovna kol, koloběžek, lodiček, šlapadel a paintballové hřiště,“ říká nabídka kempu Stříbrný rybník v Hradci Králové. Ceny za týdenní pobyt se v kempu liší dle typu ubytování – zaplatit můžete 5490 korun anebo také 16 tisíc korun. V areálu Stříbrný rybník je k dispozici celkem 14 chat, které jsou rozděleny do tří kategorií. Další možností ubytování jsou dvě maringotky pro pět osob, které se nacházejí přímo na břehu rybníka.

Od roku 2004 je v provozu také kemp Lodín na Nechanicku. Kromě klasického ubytování ve stanech nabízí také pobyt v chatkách. I v tomto kempu je jeho návštěvníkům k dispozici hřiště s umělým trávníkem na minikopanou, košíkovou, házenou, florbal, tenis a volejbal. Vše je na dosah v areálu kempu. K dispozici je i koupaliště s hřištěm pro plážový volejbal. Za stan nebo přívěs zaplatí příchozí od 60 do 180 korun, k tomu je nutné ještě započítat taxy za pobyt , tam se ceny pohybují dle věku osoby od deseti do padesáti korun. Zaplatit se musí i za místo pro automobil a pak už záleží na požadavcích návštěvníků, příplatek je za elektřinu a použití pračky. Cena za využití chaty je 600 korun za noc.