Návrh dopravního řešení, takzvaná severní tangenta, rozzlobil lidi. Vést má z dálnice od ČKD, přes Plotiště, Plácky, Věkoše a také přes Pouchov. Nejvíce protestují obyvatelé z městské části Pouchov. Proto si pozvali hlavního architekta města Petra Brůnu.

Na Pouchově mají pocit, že se jim lže

Katolický dům už dlouho nepamatuje takovou událost. V úterý večer tady bylo plno, jako by měla vystupovat skupina Rolling Stones . Lidé přišli v bojové náladě.

Hlavní architekt Petr Brůna si musel připadat jako na rožni. Vysvětloval severní tangentu. Až dosud byla výhledovou, tedy rezervní variantou, ale teď musí dojít ke změně územního plánu a má být už trasou návrhovou. „Severní tangenta má velký význam pro rozvoj města a hlavně pro tranzitní dopravu a podnikání na letišti,“ řekl mimo jiné Brůna.

Navrženou trasu přes veškerou snahu neobhájil. Před třemi lety totiž tehdejší primátor Oldřich Vlasák slíbil Pouchovským, že tato varianta bude odmítnuta. Podle zdejších lidí by trasa mohla vést částí letiště, nebo mimo obytnou část. To na mapě názorně ukázal i zastupitel Leoš Heger. Podle architekta by to byl dopravní paskvil. Svůj názor řekl i další zastupitel, Rostislav Jireš.

„Stále se nám lže. Názory občanů se ignorují, bere se ohled na letiště, ale ne na život lidí. Budeme dál bojovat,“ řekl Petr Pech z nového sdružení Pouchov pro život. Architekt Brůna tvrdí, že připomínky lidí nebudou ignorovány. „Námitky vyhodnotím a zpracuji variantní řešení, které předložím k odbornému posouzení,“ dodal.