„Na tísňové lince 158 volající sdělil obavy o svou devatenáctiletou kamarádku. Ta mu měla poslat několik SMS zpráv, že chce skončit se životem, o což se už v minulosti pokusila," uvedla Lenka Burýšková, mluvčí královéhradeckých policistů.

Policisté se tak rychle dostali do role zachránců. Službu konající operační důstojník velmi rychle vyhodnotil všechny získané informace a hlídku nasměroval do bytu na Pražském Předměstí, kde by se měla dívka nacházet.

Násilný vstup balkonovými dveřmi.Po příjezdu na místo policisté zjistili, že inkriminovaný byt se nachází v desátém patře domu. Do něj se ale mohli dostat přes balkonové dveře sousedů.

Protože vše nasvědčovalo tomu, že dívka je uvnitř a je v ohrožení života, vnikli násilně do bytu, kde ji ležící nalezli mezi krabičkami léků.

„Nekomunikovala, ale byla při vědomí. Policisté jí ihned poskytli první pomoc a přivolali na místo lékaře. Dívka následně skončila v nemocniční péči," dodala Burýšková.

Podobný případ se odehrál také na konci ledna opět v Hradci Králové.

Na tísňovou linku policie tehdy zavolal anonymní mužský hlas, že stojí na oblouku nějakého mostu v Hradci Králové, chce si povídat, ale má sklony k sebevraždě.

Do ulic nočního města proto ihned vyjela hlídka, která v ulici Nezvalova v Hradci Králové skutečně nalezla muže, který ležel na kamenném oblouku mostu nad řekou Orlice.

Policisté neváhali a vylezli za ním nahoru. Poté, co si muži zákona získali jeho důvěru, slezl s nimi dolů. Mezitím se policistům podařilo zjistit, že se jedná o sedmadvacetiletého  muže z Královéhradecka. Ten později při opakované dechové zkoušce nadýchal 1,67 a 1,62 promile alkoholu.