To za normálních okolností není nic tak složitého, kdyby ovšem nepodléhal režimu utajení. Mnohamilionovému projektu tak náhle hrozilo, že se jeho příprava zastaví.

„Budeme se snažit vyjednat jeho vyjmutí z režimu utajení. Jinak by to celou věc mohlo zdržet i o několik měsíců," přiznal na schůzi zastupitelů minulý týden primátor města Zdeněk Fink.

Včerejší jednání zástupců magistrátu s ministerstvem však nakonec dopadlo pro Hradec i křižovatku dobře, přeložka tajného kabelu s přípravami kýžené rekonstrukce nijak nezamíchá. „Územní řízení v této věci dál pokračuje bez přerušení," potvrdil úspěšné „tažení" svých kolegů náměstek primátora pro rozvoj Jindřich Vedlich.

Na novou Miletu se čeká desítky let

Chystaná proměna nejslabšího místa městského okruhu, křižovatky Milety, je pro mnoho Hradečanů investicí číslo jedna – přeci jen se o ní mluví už víc jak třicet let. Dlouho byl v plánu projekt obří třípatrové křižovatky za 400 milionů, ten ale nakonec skončil v koši. Podle posledních plánů má na místě vyrůst levnější varianta za téměř 226 milionů. Společně se na ni složí magistrát, krajský úřad a Ředitelství silnic a dálnic. První práce by měly začít do dvou let.