Realizační tým z Třebechovic pod Orebem jel do hlavního města, kde se v Aréně Sparta na Praze 5 konalo mistrovství světa v řízení RC aut měřítka 1:10 a 1:14.

Vše spočívalo v umění a zkušenostech jezdců z řad mládeže, neboť při registraci pilotů dostal každý složený podvozek modelu auta s motorem a k tomu sadu pneumatik, servomotor, regulátor, přijímač a vysílačku. Následovalo sestavení, naladění a poté již trénování na kobercové dráze. Za tým TRCA při DDM Třebechovice pod Orebem závodili Jakub Blecha, Petr Sibeke, Filip Senko, Michal Senko a Anna Blechová. Tedy jména známá i ze závodů s autíčky Mini-Z.

Nejprve probíhaly měřené tréninky na tři nejrychleji po sobě zajetá kola, podle kterých se závodníci rozdělili do startovních skupin pro kvalifikační jízdy. Poté se odjela jedna kvalifikační jízda.

O den později se jelo pět kvalifikačních jízd, podle kterých se nastavilo pořadí do jízd finálových. Třebechovičtí jezdci měli následující pořadí: Jakub Blecha – 6. místo, Petr Sibeke – 15. místo, Filip Senko – 31. místo, Michal Senko – 42. místo, Anna Blechová – 50. místo. Počet závodníků na trati byl 10, délka jízdy činila 5 minut, v kvalifikacích se počítaly čtyři nejlepší výsledky.

Další den následovaly finálové jízdy. Opět 5 minut jízdy a počet započítávaných výsledků 2. Na rozjezd se ráno konala jedna cvičná finálová jízda, která se však nezapočítávala do celkového pořadí. Vzhledem k vyrovnanosti skupiny A finále se bojovalo doslova až do posledního kola.

Nakonec se vše podařilo a Třebechovice pod Orebem mají díky Jakubu Blechovi svého vicemistra světa (2. místo) v kategorii U19 (tedy od 13 do 19 let věku) a 4. místo v celkovém pořadí kategorie Stock. Petr Sibeke obsadil v celkovém pořadí 14. místo, Filip Senko 31. místo, Michal Senko 42. místo a Anna Blechová 47. pozici.

Aleš Blecha