Začínající softwarová firma, výrobna mýdla a jiné subjekty vděčí za své začátky nejen svému nápadu, ale zčásti také Technologickému centru Hradec Králové, které se snaží mladým začínajícím podnikatelům pomáhat v rozvoji. Často se totiž stává, že mají dobrý nápad, ale na jeho realizaci neseženou tolik financí.

„V současné době jsme plně obsazeni. Pokud má některý klient zájem, dáme ho do pořadníku. Nyní u nás sídlí zhruba pětadvacet firem. Snažíme se najít nové prostory,” uvedl projektový manažer technologického centra Jiří Štěpán.

Výhodnější nájem centrum poskytlo také mydlárně v suterénu budovy. „Fungujeme zde od začátku loňského roku. Mýdlo je dělané speciální metodou za studena, nevaří se a díky tomu si uchovává své vlastnosti. Základní surovinou jsou rostlinné a esenciální oleje,” uvedla Johana Bažantová z Mydlárny U dvou koček.

Sídlí zde také firma, která dodává počítačové kurzy a realizuje software. „Máme k dispozici kancelářské prostory i zasedací místnosti. Jsme spokojení, protože máme reprezentativní prostory za rozumnou cenu,” řekl Deníku Jiří Pašek z firmy SoftGate.