Nový program

Sází na osvědčenou klasiku i novinky. Změnou prošel i program: „Přešli jsme k jiného formátu, šetříme náklady i čas," představuje nový plán, který prozrazuje program pouze na dva týdny dopředu, Ilona Machová z Bio Central.

Velkou novinkou jsou pro diváky přímé přenosy z České filharmonie. Kino v říjnu promítne Dvořákovu symfonii Z nového světa, v prosinci pak Českou mši vánoční Jana Jakuba Ryby.

„Pokračujeme velice úspěšně v předprodeji baletních přenosů. Zatím máme naprogramováno pět titulů, řešíme šestý," uvádí pracovnice kina. Největší zájem je podle ní o Labutí jezero, táhle ale také Manon nebo Alenka v říši divů, která je velmi podobná kouzelnému filmovému zpracování z dílny Tima Burtona.

Kromě filmů se na plátno kina dostane i záznam koncertu Björk Biophilia. „Jde o naprosto úžasné představení. Je úchvatné i co se týká vizuální stránky," doporučuje islandskou zpěvačku Ilona Machová.

Přímý přenos z filharmonie
Česká filharmonie se letos vůbec poprvé objeví v přímém přenosu na plátnech českých kin. Její koncerty lidem promítne i hradecké kino Bio Central. „Obrazový a zvukový zážitek v kině má vysokou míru autenticity, proto budeme hrát s vědomím, že je v tutéž chvíli s námi nebývalý počet soustředěných a zanícených posluchačů, a moc se na to těším," nechal se slyšet hudební ředitel a šéfdirigent České filharmonie Jiří Bělohlávek. Kolik diváci za přímý přenos koncertu zaplatí? Cena se bude pohybovat kolem dvou set korun.