Nejdříve do nemocnice, potom do „eldéenky“ v Rybitví.
Tam všude byla za poslední měsíc ordinace Lékařské služby první pomoci. Nyní ji najdete na Zborovském náměstí. Původní prostory totiž procházejí kompletní rekonstrukcí. Proč ale tolik přesunů?

4. prosince 2008

„První umístění v nemocnici se zdálo ideální. Byli jsme blízko původního místa a navíc v lékařském zařízení. Jenže náhradní prostory v suterénu starého pavilonu chirurgie nebyly vyhovující ani jako provizorium. Navíc tam někteří ze zaměstnanců měli zdravotní potíže,“ vysvětlil problémy vedoucí lékař Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje (ZZSPk) Otomar Kušička.
Následovalo proto stěhování do Léčebny dlouhodobě nemocných v Rybitví. Ani tam ale pohotovost nevydržela dlouho. Námitky měl pardubický magistrát.

19. prosince 2008

„S umístěním této služby, kterou je pro své občany povinen zajistit Pardubický kraj, pardubická radnice nesouhlasí. Nabízíme proto vhodnější místo,“ protestovalo tehdy město.
„Městem nabídnutá ordinace v Ohrazenicích však také nevyhovovala pro účely pohotovosti, proto jsme se tam ani nestěhovali,“ uvedl Kušička.

7. ledna 2009

Snad poslední kapitolou ve stěhování pohotovosti by se mělo stát Zborovské náměstí.
„Snad už opravdu posledním prostorem by mělo být v Pardubicích Zborovské náměstí, a to v čísle popisném 2018. Je to budova naproti Masarykovým kasárnám, nebo také objekt bývalého archivu ministerstva vnitra,“ popisuje Otomar Kušička.

Do večera zavřeno

Pohotovost se bude stěhovat právě ve čtvrtek, což ovšem znamená provozní přestávku. Ta začala ve středu večer a skončit má ve čtvrtek v sedm hodin večer.

V případě potřeby pacienty ošetří v Pardubické krajské nemocnici. Návštěvní (výjezdová) služba pro pacienty se ale nezastaví.

„Snažili jsme se službu přestěhovat pokud možno do nekomerčních prostor, což se nakonec z nejrůznějších důvodů nepodařilo. Zborovské náměstí se už snad s žádnými námitkami nesetká,“ doufá Otomar Kušička.