Poker měl na Czech Openu premiéru v roce 2006, ale turnaje se hrály poprvé loni. V úvodních dvou turnajích – úterním a středečním freerollu (turnaj bez vstupního poplatku) – by si na své měli přijít hlavně nováčci, kteří by si chtěli poprvé přičichnout k pokeru. Díky dotacím od sponzora turnaje budou hrát v součtu o deset tisíc korun.

Oba turnaje startují v 17 hodin a jsou připraveny pro padesát hráčů. „Poker se objeví i v ČEZ Aréně a to při středeční předváděcí akci, která by měla být přibližně od 11 hodin,“ uvedl hlavní organizátor turnaje Pavel Čech.

Startovné? Od čtvrtka do soboty se už bude hrát za peníze a součet odměn pro nejlepší hráče by měl být přes pět set tisíc korun. „Volno máme zatím ve všech turnajích, ale doporučuji si místo rezervovat předem,“ říká Pavel Čech. Ve čtvrtek od 15 hodin se uskuteční re-buy turnaj (během hry lze dokupovat žetony), startovné je stanoveno na 1250 korun a hrát může maximálně 80 hráčů. O den později bude ve stejný čas zahájen turnaj čtyřčlenných týmů, v jeho případě je startovné za tým 13 tisíc korun. „Na tento turnaj máme zatím přihlášeno 22 týmů z 25 možných. Proti loňskému ročníku jsme zvedli kapacitu turnaje o 20 hráčů, respektivě 5 týmů,“ vysvětlil Čech. Nejlepší týmy pátečního turnaje si mezi sebe rozdělí téměř 300 tisíc korun.

Hlavním turnajem pak bude sobotní Honoria masters, jehož odhadovaný prizepool (výše peněz, které se budou rozdělovat mezi nejlepší) je přibližně 200 tisíc korun. Start by měl být od 16 hodin. „Za účast v tomto turnaji zaplatíte 4400 korun. Sponzor preferoval kvalifikaci na turnaj přes internet, proto je startovné vyšší než loni,“ sdělil Pavel Čech. Protože ne všichni ale disponují takovým finančním obnosem, od 10 hodin se bude konat kvalifikace do turnaje za 500 korun. Prezentace účastníků bude o hodinu dříve.

Loňský ročník měl ovšem i své mouchy. Hráčům se nelíbila především kvalita stolů, po kterých se nedaly posílat karty, nezkušení dealeři a rychlé zvyšování povinných sázek. „Všechny tyto problémy byly odstraněny,“ uklidňuje Pavel Čech.

Poker na Czech Openu se hraje v nejpopulárnější variantě No limit Texas Holdem.

„No limit znamená, že není omezena maximální výše sázky. Texas Holdem je pak varianta, ve které dostane hráč do ruky dvě karty a na stůl se postupně vykládá pět karet, které jsou společné pro všechny hráče. Během vykládání karet na stůl se sází a vítězem se stává ten, kdo z těchto sedmi karet poskládá nejlepší kombinaci,“ vysvětluje základy této pokerové varianty hráč známý pod přezdívkou Dalax.