Hlavnímu mottu „Mámo, táto, budeme si spolu hrát“ dostáli pořadatelé do slova a do písmene. Malé i velké návštěvníky čekala velká spousta atrakcí, a soutěží, například nafukovací lezecká stěna a skákací hrad, obleženo bylo stanoviště s poníky a koňmi, na kterých se děti mohly svézt, zájem vzbudil i BESIP Team s trenažérem dopravní nehody nebo letová ukázka záchranářského vrtulníku či projížďky na hasičských nafukovacích člunech. U hlavního pódia se vystřídali malí tanečníci z

T-BASS, Český chlapecký sbor Zpěváček a několik dalších hradeckých kapel.

Na mnoha stanovištích čekaly děti i jejich rodiče sportovní, dovednostní, vědomostní a výtvarné hry a soutěže. Za dvacet získaných bodů si pak mohli domů odnést symbolický zlatý poklad v podobě čokoládové mince.

„Cílem projektu je ukázat dětem a rodičům možnost smysluplně a aktivně využít společně strávený čas, což je v dnešní uspěchané době čím dál vzácnější.“To jsou slova Ivany Struhařové, ředitelky pořádající MŠ Kampanova, která se při té příležitosti oblékla do slušivých indiánských šatů. „Letos jsme se zaměřili na prevenci rizikového chování, různých druhů nebezpečí, úrazů, aby se děti zábavnou formou také něco dozvěděly a naučily,“ dodala.

Akce se i přes chladnější a zamračené počasí vydařila, a tou největší odměnou byly pro pořadatele a desítky dobrovolníků docela určitě stovky rozzářených a šťastných dětských očí.