V sobotu 21. října se na parkovišti u jednoho obchodního domu v Kuklenách uskutečnil tuningový sraz, kterého se účastnilo kolem 200 vozidel. O kontrole, do které se zapojila desítka policistů, informovala na webu policejní mluvčí Eliška Pospíšilová.

Policisté se zaměřili převážně na důslednou kontrolu technického stavu vozidel, dále na jízdu pod vlivem alkoholu a drog, nesprávný způsob jízdy, dodržování používání bezpečnostních pásů či na držení hovorového zařízení za jízdy.

Policie ČR - ilustrační foto.
Osel nehodu nepřežil. Od pátku řidiči v kraji srazili celkem patnáct zvířat

Policejní kontrola pro některé řidiče zdaleka nedopadla na jedničku. „Policisté uložili příkazem na místě celkem 26 pokut za téměř 30 tisíc korun. Nejvíce přestupků policisté odhalili právě při kontrole technického stavu vozidel a při použití, respektive nepoužití bezpečnostních pásů,“ sdělila policejní mluvčí.

Policisté se i nadále intenzivně věnují dohledu nad bezpečností silničního provozu. „Cílí na nezodpovědné řidiče, kteří usedají za volant svých vozidel pod vlivem alkoholu či drog, dále samozřejmě i na ty řidiče, kteří porušují rychlostní limity, anebo nedodržují jakákoliv další ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Tito řidiči jsou hrozbou, nejenom pro ostatní účastníky silničního provozu, ale i pro sebe samotné. Na silnicích se neustále objevuje velké množství nezodpovědných a neukázněných řidičů, jejichž jednání by v důsledku mohlo mít fatální následky,“ podotýká Eliška Pospíšilová.