Na stroj z italského Maranella však nemuseli strážci zákona vypsat žádný tendr. Do ruky se policii dostal jako zabavený majetek z trestné činnosti. Nyní bude vozidlo v policejních barvách nasazeno proti těm nejagresivnějším řidičům českých dálnic, při pronásledování odcizených vozidel nebo při dohledu v místech hlášených tuningových akcí.

Policie dopadla sprejery, kteří se vyřádili i na památkově chráněných budovách
Policie dopadla sprejery, kteří poškodili budovy v městské památkové rezervaci

„Vozidlo bude sloužit na celorepublikovém útvaru a počítáme s jeho nasazením proti těm nejagresivnějším pirátům českých silnic. Jeho potenciál můžeme využít i při pronásledování odcizených vozidel, která přes naše území projíždějí do sousedních zemí. Škála úkolů, které auto bude plnit, je skutečně široká“, řekl ředitel služby dopravní policie Jiří Zlý.

Aby se však vůz se vzepjatým koněm ve znaku dostal do služby, musel projít očistnou a omlazovací kůrou. To, aby se původně červená barva změnila na typicky policejní vzor, či aby bylo vozidlo vybaveno kamerovým systémem či radarem, stálo policisty 340 tisíc korun.

Ferrari však není jediné vozidlo, které se podařilo Policii ČR zajistit z trestné činnosti. Potvrdil to i náměstek policejního prezidenta Tomáš Kubík. „Jen v předešlém roce jsme zabavili necelých 900 vozidel, z nichž drtivá většina je následně prodána a z výnosů je pak saturována pachatelem způsobená škoda,“ uvedl Kubík.

Ilustrační foto Pumptrack.
Petice za peticí. Chvaletice rozdělil spor o plánovanou pumptrackovou dráhu

Podobně jako v případě nejnovějšího přírůstku, některá vozidla policisté zařadí i do služby. „Zabavených vozidel, která pocházela z trestné činnosti, máme ve službě stovky a slouží k potírání závažné trestné činnosti po celé České republice. Nejedná se však o tak luxusní vozy, jakým je ferrari,“ dodal Kubík.

Ferrari F 142 – 458 Italia.

• RV 2011.
• Najeto – cca 2 000 km.
• Výkon 416 kW.
• Obsah 4.497 ccm, V8.
• Max. rychlost 326 km/h