Auto si ale můžete koupit jen v hromadném balíčku.

„Je pravda, že prodáváme stará nebo havarovaná služební auta, ale není možné si je koupit jednotlivě. Proto to běžné občany příliš neláká. Výhodné je to tedy jen pro autobazary a vrakoviště,“ říká krajská policejní mluvčí Ivana Ježková.

„Auta se prodávají v hromadném balíčku například pěti vozů, a pokud by někdo chtěl jenom jedno, musel by si koupit všech pět,“ vysvětluje Ježková důvod malého zájmu občanů o vyřazené vozy.

Od policie je možné koupit jenom dopravní zařízení, ostatní materiály podle Ježkové police používá co nejdéle a pak je ekologicky zlikviduje.

„Díky těmto obchodům přispíváme jako Královéhradecký kraj sedmi sty až osmi sty tisíci korun do státní kasy. Královéhradečtí policisté z těchto obchodů tak nic nemají, všechno dostane stát. Momentálně ale nic k prodeji nemáme,“ dodala krajská policejní mluvčí.

Kdo by měl o takové osobní automobily zájem, musel by se na konkrétní nabídku přihlásit do výběrového řízení, kdy vyhrává vždy nejvyšší nabídka. „Vypisujeme výběrové řízení vždy na jeden balík vozidel a pak vybíráme firmu, která zaplatí nejvyšší částku,“ doplnila Ivana Ježková.