Už předchozí akce tohoto typu se setkala s nečekaně velikým zájmem lidí a to jak rodáků, tak i ostatních, kteří chtějí zažít něco nevšedního a zajímavého.

Pořadatelé pojali tuto akci velkoryse a pozvali na ni známé umělce, kteří polechtají bránice příchozích humorem a písničkami.

Josef „Alois" Náhlovský a Josef Mladý, inspirující módní přehlídka, atraktivní a napínavá hasičská soutěž, výstava historických fotografií, turistický vláček a koňské spřežení s jízdami po obci i do osady Janatov, vystoupení taneční skupiny a kapel „HK Band" nebo „3 a půl promile", přátelská sportovní utkání a prezentace obecních spolků. Dechový orchestr vystoupí u obecního hostince a nebude chybět ani country kapela.

Ti všichni budou návštěvníky bavit po celý den a věřte, nebudou se nudit ani navečer protože je připravený dlouhý ohňostroj provázený scénickou hudbou, který zakončí tento příjemný den.

Akce je otevřena pro všechny zájemce o nevšední zážitek a přijít mohou i děti, pro které je připraveno mnoho soutěží o zajímavé ceny, skákací hrad, malování na obličej a diskotéka. Samozřejmostí je zajištění občerstvení a dostatek parkovacích míst.

A jak se do Lodína dostanete? Pokud pojedete od Hradce Králové, tak za obcí Nechanice odbočíte vpravo a bílé cedulky s názvem „Koupaliště a kemp Lodín" vás zavedou až na místo. Rozlehlé koupaliště se třemi bazény, tobogánem a dvouproudovou skluzavkou kamikadze je další atrakce, kterou může Lodín nabídnout.

Křišťálově čistá voda v bazénech, minigolf, víceúčelové hřiště, dětské hřiště s umělým povrchem, hřiště s cvičebními prvky pro dospělé, ubytování v nádherných chatičkách nebo ve vlastních stanech či karavanech.

Obecní hostinec nabídne stravování po celý den, a pokud byste se v Lodíně nudili, tak můžete navštívit zámek Hrádek u Nechanic, kde je atraktivní golfové hřiště anebo Golf klub Myštěves, kde je další zámek, upravený na hotel s restaurací.

Každý dnes už ví, že Lodín je jedna z nejstarších obcí v Čechách (942 let) a naopak místní část Janatov jedna z nejmladších (295 let).

Dnes už historii Lodín připomíná málo, snad jen vzpomínky místních usedlíků. O to zajímavější je sledovat bouřlivý rozvoj obce.

Kdo do Lodína v sobotu 5. září dorazí tak určitě neprohloupí a odměněn bude nevšedním zážitkem. (red)