„Kamery mají vysokou odolnost vůči nárazům v případě zákroku, povětrnostním podmínkám, dokážou nahrávat až 12 hodin,“ popisuje výhody nových kamer Roman Adamus z cizinecké policie. Kamerku má připnutou na prsou k taktické vestě.

„Fantastické je, že mají připojení přes wifi. To znamená, že například v případě skrytého nebezpečného pachatele můžeme kameru někam umístit a sledovat ten prostor přes telefon a nikdo z nás není ohrožený a můžeme sledovat, co se tam děje,“ popisuje další novinku policista.

Osobnosti ocenění převzali v úterý 16. dubna na slavnostním galavečeru v hradecké Petrof Gallery.
FOTO: Královéhradecký kraj ocenil významné osobnosti. Řád získal i kardinál Duka

Novinku bude používat nejen pořádková, ale také dopravní a cizinecká policie a nahradí už zastaralé přístroje. „Kamery už používáme zhruba 12 let. Pomáhají nám dokumentovat skutkový stav věci nebo jakéhokoliv přestupku,“ říká ředitel policie v Královéhradeckém kraji Petr Sehnoutka.

Celkem mají policisté v kraji zhruba čtyři stovky kamer a modernější přístroje nahradí necelou polovinu. „Snažíme se, aby policisté kamery používali vždy, když provádí nějaký služební úkon. Záznam může sloužit jako důkazní materiál a používání kamer se nám osvědčilo i jako prevence. Když pak může být jakákoliv stížnost na postup Policie České republiky, tak my velmi rychle můžeme ověřit, jak zákrok probíhal,“ dodává Petr Sehnoutka.

Nepřehlédněte: Úly v plamenech. Včelí mor se do okolí hradeckých lesů stále vrací

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth