Policie na hlavním nádraží v Hradci Králové ve čtvrtek od 17.30 hodin pátrala po pachateli závažné trestné činnosti. Jeho obětí se stalo dítě. Hledaný byl pravděpodobně ozbrojený nožem. ČTK to řekla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Provoz na nádraží byl nejprve zastavený, zhruba od 18.30 omezený. Mluvčí upozornila na to, že lidé by se hledaného neměli pokoušet zadržet, pokud by s ním přišli do styku. Podle informací zveřejněných policií na sociální síti X došlo ve čtvrtek kolem půl šesté odpoledne na nádraží k násilné trestné činnosti. O něco málo později upřesnila, že se jedná se o podezření z trestného činu vražda, kdy podezřelou osobou je 32letý muž a poškozenou osoba mladší 15 let.

„Dnes okolo půl šesté podvečerní došlo na Hlavním nádraží v Hradci Králové k násilnému trestnému činu, kdy po pachateli pátraly desítky policistů. Varovali jsme občany, aby se ho nepokoušeli sami zadržet, protože mohl být ozbrojen pravděpodobně nožem. Během hodiny se nám ho podařilo zadržet v jeho bydlišti v Hradci Králové. Provoz vlaků byl ihned po činu zastaven a obnoven okolo 18.45.Jedná se o podezření z trestného činu vražda, kdy podezřelým je 32letý muž a poškozenou osobou osoba mladší 15 let. Všechny okolnosti případu jsou předmětem dalšího šetření. K činu došlo mezi kolejišti mimo nástupní místa,“ informovala policejní mluvčí Iva Kormošová ve čtvrtek před 21. hodinou.

Vlaky do stanice mohly přijet. Soupravy, které ze stanice odjížděly, směly odjet až poté, co je zkontrolovala policejní hlídka. 

Zdroj: Deník/Jana Kotalová

České dráhy při oznámení omezení provozu uvedly, že podezřelý člověk se schovává v prostoru kolejiště.