"Pátráme po pětaosmdesátiletém muži z Dražkovické ulice z Pardubic. Tam ho v pondělí 21. 12. 2009 okolo sedmé hodiny večer viděli naposledy jeho příbuzní. V průběhu následujícího dne byl spatřen v restauraci U Kostelíčka v Pardubicích a od té chvíle o něm nikdo nemá žádné informace," uvedla tisková mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

"Ačkoliv v těchto dnech oslavil své pětaosmdesátileté narozeniny, jeho vzhled vypadá přibližně na 79 - 80 let. Má hubenou postavu, měří okolo 160 centimetrů, má oválný obličej, hnědé oči a krátké vlasy česané dozadu. Na sobě by měl mít manšestrové kalhoty, tmavozelenou bundu, pletené rukavice a tmavočerné boty. Co se týká markatů, měl by se pohybovat za pomoci hole a nemá téměř žádné zuby," popsali muže policisté.

Jelikož se už v dřívější době údajně pohyboval mezi osobami bez trvalého přístřeší, je pravděpodobné, že by se mezi nimi mohl nacházet i nyní.

"Pokud někdo z vás tohoto muže někde spatříte, zavolejte na telefonní linku 158. Za veškeré informace předem děkujeme," vyzývá policejní mluvčí.