Zastavili se v chatových oblastech na Novém Hradci králové, ve Svinarech a v Bělči. Policisté zjišťovali, zda jsou chaty dobře zabezpečené a jestli se do nich někdo nevloupal.

Jak nám řekla tisková mluvčí královéhradecké policie Anna Pešavová, šlo o běžnou preventivní akci. „Chatové oblasti se především v zimním období, kdy jsou domky opuštěné, stávají terčem zlodějů. Při čtvrteční akci naštěstí policisté žádné násilné vniknutí do chatek nezaznamenali,“ uvedla Anna Pešavová.

Přesto u vchodu do každé z nich nechávali informační letáky, jak postupovat, když zjistíte, že vám někdo opravdu chatku vykradl. Hlavní podle Pešavové je, abyste do místnosti nevstupovali a hned volali tísňovou bezplatnou linku 158. „Stal se nám také případ, že v opuštěném rekreačním domku zloděj spal a majitel ho tam překvapil,“ doplnila Pešavová.

Jak mluvčí hradecké policie Anna Pešavová doplnila, je lepší, když máte cennější věci vyfocené. „Můžete si zapsat typ i sériové číslo například u televizoru,“ připomněla Pešavová. Jednou ze zásad také je, počkat na policii a nic neuklízet.

Podle Pešavové se předloni vyšetřovalo 49 případů krádeží v chatkách, loni „jen“ pětatřicet. „Kontroly včerejškem neskončily, budou nadále pokračovat. Zajišťuj í je také obvodní oddělení,“ dodala.