A i když „votroci" za své „úspěchy" dostanou nový stadion, hradecké lvice své vavříny dolují v hale špíny a neladu. Otázkou tak je, zda poté, co do hradeckého fotbalu vstoupí nový investor a město se zbaví části svého závazku, by nemohly ušetřené peníze putovat právě k basketbalistkám, které také peníze potřebují jako pověstnou sůl.

Evropský úspěch

Navíc když právě holky z podkoše zaujaly i Evropu a díky jejich úspěchům se v Hradci Králové uskuteční mistrovství Evropy v basketbale žen. „To je krásná vizitka a důkaz toho, že je ve východních Čechách basketbal fenoménem," uvedl prezident hradeckých lvic Miroslav Volejník, který už si za léta, co se pohybuje ve vrcholovém sportu, zvykl, že ve městě nad soutokem Labe a Orlice musí o přízeň města i sponzorů bojovat jak s fotbalem, tak v poslední době i s hokejem. „Možná že se to teď po vstupu nového investora do hradeckého fotbalu změní, ale nechci předjímat. Vše záleží na sportovní komisi, která peníze rozděluje. Ale neumím si představit, že ty necelé čtyři miliony, které město za fotbal vyinkasuje, poputují jenom do basketbalu. Je tu i spousta jiných sportů," míní Volejník s dodatkem, že pokud by se rozpočet o „fotbalové" peníze navýšil, dalo by se uvažovat jak o rozšíření kádru, poohlédnutí po evropských pohárech či o zlepšení podmínek v hale. „Teď například musíme řešit časomíru, ozvučení, ale hlavně šatny.

Problém však je, že palubovka lvic není v majetku města, ale Sokola.

„Chápu tak město, že nechce dávat miliony do místa, které mu nepatří. Ale vidím světlo na konci tunelu v tom, že se tu připravuje rozsáhlá zóna Aldis a do sokolovny by se tak nějaké peníze investovat mohly," uvedl Miroslav Volejník, který vidí potenciál haly v tom, že se dá ještě rozšířit. A to jak na plochu atletického stadionu, tak i nad současné kanceláře klubu, kde nyní končí hlavní tribuna.

„Za medaile a prezentování města bychom si rozhodně více peněz zasloužili. A je na čase iniciovat jednání s městem," dodal Volejník. S jeho slovy souhlasí i náměstek primátora Jindřich Vedlich, který se taktéž jednání nebrání.

„Jsem strašně rád za to, jak basketbal reprezentuje naše město. Vše je však otázkou peněz a vím, že na rozpočet USK nikdy nedosáhne, ale i tak je město jedním z největších přispěvatelů na basketbal. Je však nutné hledat další majetkový vstup," uvedl náměstek primátora s dodatkem, že si i město uvědomuje, že basketbalová hala je ve špatném stavu. „Vím, že pan Volejník hledá vhodné dotační tituly. I my mu v tom rádi pomůžeme," uvedl Jindřich Vedlich, který však nechtěl spekulovat, zda peníze obdržené od zájemců o fotbal poputují také do basketbalu.