Koalice nakonec ze svého plánu ustoupila a minimálně v příštích měsících zachová tradiční úterní schůzi. Jen posunula čas začátku, který bude v 16 hodin. Plán zasedání na první pololetí příštího roku bude zastupitelstvo projednávat na své listopadové schůzi.

„Náš původní záměr přesunout den, kdy se zastupitelé budou scházet, na pondělky, vycházel z pracovního programu zastupitelů - poslanců, rozhodně jsme tím nechtěli nijak komplikovat práci jiným zastupitelům. Nakonec se podařilo najít řešení, které ponechá zasedání v tradiční úterky, na něž je veřejnost v Hradci zvyklá a vyhovují snad všem zastupitelům,“ uvedl primátor Alexandr Hrabálek.

Součástí každého jednání zastupitelstva je i diskuse a dotazy veřejnosti. „S ohledem na to, že většina zastupitelů je zaměstnaná mimo magistrát, navrhujeme čas jednání odpoledne od 16 hodin. V šest večer bychom naše zasedání přerušili a dali prostor dotazům občanů,“ dodal primátor. Letos se zastupitelé sejdou podle termínů, které si do konce roku schválili na ustavujícím zasedání, tedy 26. listopadu a 17. prosince.