Podle ředitelů se to čas od času stane, ale jde spíš o výjimky. Policisté, kterým se tyto případy hlásí, zjišťují, jak se děti k alkoholu dostaly, rodiče neminou rozhovory se sociálními pracovníky.

„Před několika lety se nám stalo, že jeden chlapec doma vzal láhev slivovice. Byl to ojedinělý případ a nezvyklého dění ve třídě si všimla jedna z učitelek. Naštěstí kluci nestihli vše vypít, ovšem kázeňsky jsme to řešit museli. Rodiče, kteří s postihem napřed souhlasili, si pak stěžovali na můj tvrdý postup školní inspekci," povzdechl si ředitel hradecké ZŠ Úprkova Petr Lehký.

Také v bydžovské ZŠ Karla IV. řešili případ pití, tentokrát piva. „Stalo se to před lety a chlapec si naivně myslel, jak je nenápadný. Jenže pivo z něho bylo cítit. Nestačil se divit," uvedl ředitel bydžovské ZŠ Karla IV. Ladislav Vlachý. Jak dodal, mrzí ho i to, že občas žáci přiznají, že dostali skleničku na Velikonoce.

Právě v souvislosti s Velikonocemi policisté varují, aby lidé nepili alkohol, který není prověřený. „Někteří lidé ještě mají doma alkohol z doby kolem potíží s metylalkoholem. Měli by být opatrnější koledníci i ti, kteří alkohol nalévají," řekla mluvčí policie Ivana Ježková. Při nedávné akci hradečtí policisté zjistili, že opilý byl každý desátý mladý. Nezletilé dívce naměřili 1,36 promile a chlapci 1,78 promile.