I v krajské metropoli se najdou tací, které nebaví trávit svátek zamilovaných v drahé restauraci nebo u filmu v kině. Přesně pro ně parta nadšenců z RunGoRun uspořádala na zítřejší desátou hodinu Valentýnský běh hradeckými lesy spojený s nefalšovanou zimní grilovačkou.

Trať vypadá jako srdce a zcela záměrně měří přesně 14,2 kilometru. „Pokud by to na někoho bylo moc, může se samozřejmě zcela partnersky podělit se svým doprovodem. Každý tak uběhne 7,1 kilometru," vysvětlil za organizátory  Štefan Petráček.

Společně v cíli

Pár přitom vybíhá na trať společně, jeden běží levou část srdce a druhý pravou, na potkávacím místě pak na sebe počkají a zbývající dva kilometry běží spolu. „Cílem tak mohou proběhnout ruku v ruce," usmívá se Petráček.

V oblíbeném bufetu U Vlka přímo na Hradečnici najdou všichni nadšenci i jejich fanoušci potřebné zázemí. Jeho pracovníci vylovili poctivého hradeckého kapra, nachystanou mají kýtu na opékání, čočková polévka a svařené víno na zahřátí prý bude samozřejmostí.

A jak je vůbec takové neobvyklé trávení Valentýna napadlo? „Právě proto, že je to takové netradiční a zajímavé. Prostředí městských lesů je úžasné, my jakožto běžci tu trávíme spoustu času. Chtěli jsme dát lidem impuls, aby měli důvod v sobotu do toho lesa přijít a zaběhat si s námi," vysvětlil Štefan Petráček.  Stejně tak je z akce nadšené vedení hradeckých městských lesů.

Dárek už na startu

Zamilovaných i nezamilovaných by zítra mohlo vyběhnout kolem dvou set, přihlásit se můžete online nebo ještě na místě. Start je naplánován na 11 hodin a startovné činí 214 korun na osobu a 428 pro pár.

Vyběhat si kromě dobrého pocitu můžete i atraktivní ceny od firmy Primeros. A pokud nebudete mezi nejrychlejšími, nezoufejte. Drobný dárek totiž pořadatelé slibují všem. Počasí má být na únor velmi příznivé, teploty se mají vyšplhat až k šesti stupňům nad nulou.

Michaela Zumrová