Třebechovický tým (TRCA) byl ze strany závodníků kompletní. Trať jim tvarem i povrchem tentokrát sedla a forma, v níž se nacházeli, byla vrcholná. V obou technických kategoriích, již při rozjížďkách, nenechali nikoho na pochybách, že si jedou pro medaile nebo aspoň pro místa v nejlepší desítce. Obrovským překvapením byl Pavel Blažek, který nejenže se probojoval do skupin B, ale startoval z prvních pozic, čímž dal najevo, že se nehodlá spokojit s desátou příčkou.

Standard

Kategorie, v níž se utkalo 31 jezdců, byla rozřazena do šesti skupin. Do nejvyšší skupiny A se z TRCA probojovali Filip Senko, Petr Sibeke a Jakub Blecha. Ten je jediným za TRCA, kdo závodí již ve věkové kategorii senior. Celkově sice dojel jako druhý, ale v seniorech byl první. V juniorech předvedl dravou a rychlou jízdu Petr Švec z Vysokého Mýta. Ta ho vynesla na první příčku nejen v juniorech, ale i v celkovém pořadí.

Petr Sibeke dojel celkově čtvrtý, avšak v juniorech druhý s náskokem dvou kol na Filipa Senka, který dojel třetí. Skvěle se dařilo i Pavlu Blažkovi, který kategorii A vyhrál a umístil se tak celkově šestý, v juniorech to znamenalo místo čtvrté.

V celkovém hodnocení tohoto ročníku Českého poháru je umístění v kategorii Standard následující: Senior: 1. Petr Dvořák (Praha), 2. Jakub Blecha (Třebechovice p. O. – středoškolák), 3. Petr Křišťan (Praha). Junior: 1. Petr Švec (Vysoké Mýto), 2. Adam Babka (Klatovy), 3. Petr Sibeke, 4. Filip Senko (oba Třebechovice p. O.), 5. Jan Benetka (Praha), 6. Pavel Blažek (Třebechovice p. O.).

Expert

Zde byla situace v boji o příčky nejvyšší obdobná. Jelo celkem 25 závodníků. Do skupiny A postoupili Jakub Blecha a Filip Senko, do skupiny B Pavel Blažek. Zde se nehodnotí věkové kategorie, a tak je hodnocení jednodušší. Jedinou, ale o to cennější medaili si odvezl Filip Senko, který dojel třetí. Na čtvrtém místě skončil Jakub Blecha a Pavel Blažek dojel ve skupině B na druhém místě, tedy na sedmé pozici celkově.

V celkovém hodnocení tohoto ročníku Českého poháru je umístění v kategorii Expert následující: 1. Petr Dvořák (Praha), 2. Jakub Blecha (Třebechovice p. O. – středoškolák), 3. Petr Švec (Vysoké Mýto), 4. Filip Senko, … 9. Pavel Blažek (oba Třebechovice p. O.).

Organizace závodu se vydařila. Vládla příjemná atmosféra doplněná humornými situacemi, jejímiž hlavními aktéry byli závodníci z Chebu. Součástí akce byl polední raut pro účastníky. Domů se třebechovická výprava vrátila se čtyřmi medailemi a třemi poháry.

Sezona však ještě nekončí. Podorebští se již těší na 21. ročník 24-hodinového charitativního závodu pro Kuře, který se pojede 18. června na tradičním místě v Praze, tedy v obchodním centru Letňany.

Aleš Blecha