Dobrá zpráva…
pro nerozhodné voliče

Nevíte koho volit do senátu? Odpověď na otázku možná najdete v pondělí od 19 hodin v sále hradeckého Adalbertina na veřejném souboji. Soupeřů v předvolebním klání o jediné senátorské křeslo Hradecka je rovných jedenáct, někteří z nich pozvání na akci přijali. „Chci dát voličům možnost vidět své kandidáty také naživo při diskuzi se svými konkurenty a nikoliv jen na billboardech a v novinových článcích," uvádí organizátor akce a zároveň jeden z kandidátů na senátora Pavel Křížek.

Alespoň to vyplývá ze závěru exkluzivního průzkumu společnosti SANEP, který si nechal vypracovat Hradecký deník.

V závěsu za HDK, který by s jistotou volilo téměř 15 procent obyvatel krajského města, by skončila ČSSD, hned za ní pak hnutí ANO  2011 s 13,1 procenta. V první pětici by se ještě umístily strany TOP 09 a komunisté, pro něž je v Hradci rozhodnuto kolem devíti procent voličů.

Celkově je v Hradci rozhodnuto nebo váhá jít k volbám  37,8 procenta voličů. Nižší hodnoty grafu představují aktuální volbu dvou třetin voličů, kteří jsou již rozhodnuti. Horní hranice, tedy ta „pruhovaná", ukazuje celkový hypotetický volební  potenciál, kterého mohou jednotlivé kandidující strany a hnutí dosáhnout v případě, že se ke každému politickému subjektu přikloní celá skupina voličů, kteří účast ve volbách zatím zvažují.

Volební preference a volební potenciál v Hradci Králové.