Nová budova by turistům mohla začít sloužit do konce letošního roku, řekla investorka stavby Jaroslava Skrbková. "Stále doufám, že se poštovnu podaří dokončit do konce roku. Nyní se pracuje například na hydraulickém systému okenic, připraven k cestě na Sněžku je také nábytek, který bude uvnitř," řekla Skrbková.

Kvůli složitosti stavby nechtěla odhadovat přesný termín otevření nového objektu. Lidé na vrcholu Sněžky tak mohou zatím pouze zvenčí pozorovat novou poštovnu, která je složena z dřevěných dílů, zpevněných ocelovými táhly a skleněnými tabulemi, které kryjí dřevěné okenice.

Turisté po dokončení stavby budou mít šanci vystoupat na vyhlídkovou terasu, v budově také získají informace o Krkonoších, občerstvení a najdou tam i služby poštovny.

Nová poštovna nahradila na vrcholku nejvyšší tuzemské hory původní Českou boudu.

Chátrající objekt z roku 1868 byl od roku 1990 uzavřen a v roce 2004 zbourán. Na vrcholu Sněžky stojí kromě nově budované stavby také polská meteorologická stanice z roku 1976, stará poštovna, kaple svatého Vavřince a kamenná mohyla.

Pár metrů pod vrcholem končí lanovka z Pece pod Sněžkou. Plány na stavbu nového objektu na vrcholu Sněžky provázely ostré diskuse, výhrady ke stavbě měli například správci Krkonošského národního parku. Zvláštní povolení muselo ke stavbě v nejpřísněji chráněné zóně parku vydat ministerstvo životního prostředí.