Silničáři cestu poničenou hlavně nákladní dopravou směřující do skladištní oblasti zrekonstruovali a dostala i speciální povrch s recyklovanými plasty.

„V pátek se otevřela část od okruhu kolem dopravního podniku k železničnímu přejezdu. Přes víkend jsme pokládali obrusnou vrstvu na další části za železničním přejezdem,“ popsal poslední posun stavby, která trvala dva měsíce, ředitel Údržby silnic Královéhradeckého kraje Jiří Brandejs.

Na úseku teď dodělávají silničáři poslední práce a je tady omezená rychlost na 30 kilometrů za hodinu.

Speciální asfaltové směsi položí o prázdninách silničáři v Pouchovské a Buzulucké ulici.
Silničáři v Hradci otestují speciální asfalt. Vozovku zpevní recyklované plasty

Úsek dlouhý bezmála dva kilometry Buzulucké, Pouchovské a Velké ulice měl být hotový v minulém týdnu. „Došlo tam k posunu kvůli tomu, že přípravné práce trvaly déle. Dělaly se tam přípojky a podobně, na což jsme neměli vliv,“ vysvětlil za krajské silničáře Jiří Brandejs.

Silnice je zajímavá tím, že na ní Údržba silnic testuje speciální asfaltové směsi vyvinuté ve spolupráci s odborníky z Českého vysokého učení technického. Zkoušená směs s příměsí plastů má být odolnější než ta klasická. „Jedná se o vyzkoušení nových asfaltobetonových vrstev, které budou nově modifikovány recyklovanými plasty. Předpokládá se vyšší odolnost vůči tvorbě trvalých deformací, čímž se prodlouží životnost krytu,“ vysvětlil Jiří Brandejs.

Úsek je hojně využívaný nákladní dopravou, a právě proto se tady nové odolnější povrchy zkouší.