Hned druhý den se s ním budou moci potkat i Hradečané – zastaví se totiž ve Vysoké nad Labem. V plánu má postupně projít co nejvíc zemí světa a cestou na důkaz míru sázet stromy. Na svých webových stránkách také vyzývá lidi, aby se k němu přidali a alespoň část cesty ho doprovázeli. „Trasa by mohla měřit až 100 000 kilometrů," uvažuje. Zabrat by mu měla úctyhodných 20 let. Ročně chce ujít kolem pěti tisíc kilometrů a pravidelně se vracet domů.

Od roku 2010, kdy se bývalý IT konzultant věnuje putování profesionálně, už stihl absolvovat dva a půl roku trvající pochod. Z rodného Česka došel do španělského poutního města Santiaga de Compostela, odtud do Říma a více než 16 tisíc kilometrů dlouhou trasu zakončil v Jeruzalémě v Izraeli. „Postupně jsem doputoval ke třem nejvýznamnějším křesťanským poutním místům. Vyzkoušel jsem si trávení života na cestách, které mi přináší vnitřní naplnění a radost," říká  zpětně.

S nápadem obejít svět přišel loni na Velikonoce a rok sháněl sponzory. Sám si bude platit letenky nebo lodní lístky. Na druhou stranu ale ušetří za hotely, podle svých slov mu totiž nedělá problém vyspat se jen tak pod širákem. S dvacetikilovým batohem na zádech startuje Petr Hirsch v neděli ráno ze Žirče na Královédvorsku. Tam také vysadí první strom míru – jilm převislý.

Michaela Zumrová