Deštivě počasí přinesla tlaková níže Leon. "Déšť bude místy trvalý a vydatný. Do sobotního rána naprší 5 až 40 mm, v centrálních a jižních částech území místy kolem 50 mm. Srážky budou během sobotního rána slábnout," uvedli meteorologové v pátek ráno na svém twitteru.

Povodňová bdělost bude v části Královéhradeckého kraje platit od pátečních 18. hodin až do nedělního poledne. Hladiny toků by se mohly zvednout v Hořicích, Hradci Králové, Kostelci nad Orlicí a v Novém Bydžově.

Povodňová bdělost platí také pro část Královéhradeckého kraje.Povodňová bdělost platí také pro část Královéhradeckého kraje.Zdroj: ČHMI

Povodňová bdělost je nejnižší stupeň povodňové aktivity v některých říčních profilech. Doporučení ke zmírnění následků jevu: Vzestupy hladin řek, kdy se voda ještě nevylévá z břehů. Možnost zvýšeného odtoku vody a snížení stability stromů v podmáčené půdě. Doporučuje se sledovat vývoj situace a jeho prognózu. Vyvarovat se koupání, plavání, jízdy lodí a pohybu v korytě toku. (Zdroj: www.chmi.cz)