Rodinný dům v obci Barchov na Hradecku hořel na čarodejnice 30. dubna. Policisté na místo, kde měla hořet garáž, vyjeli krátce před 16. hodinou. Mezitím plameny začaly šlehat i z domu. „V době příjezdu hlídky se oheň rozšířil na dřevník a již i na zadní část rodinného domu. Od přítomných obyvatel hlídka obdržela informaci, že v ohništi by se měly nacházet plynové bomby a v domě, že mají být dvě osoby,“ sdělila k požáru policejní mluvčí Iva Kormošová.

O požáru v Barchově jsme psali:

Do Barchova vyjelo pět jednotek hasičů k požáru kůlny a přístavku.
V Barchově hořelo. Kůlnu a přístavek prolili hasiči několika proudy vody

Do Barchova vyjelo pět jednotek hasičů k požáru kůlny a přístavku.Do Barchova vyjelo pět jednotek hasičů k požáru kůlny a přístavku.Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Policisté podle Kormošové ani na okamžik nezaváhali a začali prohledávat dům. Záhy jednoho muže našli a poslali ho ven. Dalšího muže našli až v zadní místnosti, která sousedila s hořící garáží a byla již mírně zakouřená. Nemocného seniora se policistům podařilo zachránit před pádem střechy.

„Špatně pohybujícího se seniora ve věku 76 let závislého na kyslíkové bombě se jim podařilo vyvést bez zranění mimo dům. Na části domu, ze které byl vysvobozen, se vlivem požáru poté propadla střecha,“ doplnila mluvčí.

Přivolaným hasičům se podařilo zabránit šíření ohně a poté požár uhasit. Škodu odhadli na 1,5 milionu korun.

Požár v kotelně domu v ulici Na Brně.
V hradecké ulici Na Brně hořelo. Požár v kotelně zlikvidovali hasiči

K požáru došlo nejspíše tak, že 46letý muž, kterého policisté našli jako prvního, pálil na zahradě roští a pravděpodobně vlivem větru odlétla z ohně jiskra na dřevník.

„Za rychlou reakci a za projevenou odvahu, čímž zachránili život nemocného seniora, patří kolegům velké poděkování!“ vzkázala Kormošová.

Mohlo by vás zajímat: Požár v historickém jádru Hradce Králové. Hořelo v podkroví domu v Mýtské

Zdroj: Deník/Michaela Horynová