Požár je připravil o stodolu, o část stavení, která sloužila jako chlévy pro zvířata, a rodina přišla o celou střechu, jež kryla i obytnou část domu. Ta je však promáčená. „Ihned nám pomohl starosta města Miroslav Uchytil spolu s firmou, která nám pomáhala s přikrytím střechy plachtou, aby nám déšť ještě více neponičil bytovou část,“ uvedl v Hradeckém deníku bezprostředně po požáru Vladimír Roček.

Týden po neštěstí přicházejí lidé z okolí a chtějí přiložit ruku k dílu a pomoci. „Chodí hlavně kamarádi a spolupracovníci zetě. Ale přicházejí i lidé z města,“ uvedla Bohuslava Kecinová, tchyně Vladimíra Ročka. Problém však nastává v penězích, které jsou k rekonstrukci nutné. „Jako první musí opravit střechu, jinak je všechno ztracené. Pojišťovna jim ale zatím žádné peníze nevyplatila a bude to trvat ještě nějakou dobu. Já jim posílám každou korunu, kterou s manželem máme, ale to nemůže stačit,“ říká třesoucím se hlasem Bohuslava Kecinová.

„Prosím tak všechny lidi, aby nám aspoň trochu pomohli. Jen ze začátku, na ty nejnutnější opravy,“ dodala tchyně. Škoda se podle odhadů vyšplhala na dva miliony korun. Číslo účtu, na který je možné zasílat dobrovolné příspěvky je: 108859706/0300 u Investiční a poštovní banky.