O zásoby sena a slámy pro dobytek na čtvrt roku přišlo Zemědělské družstvo ze Všestar. Nedělní požár pohltil celou skladovací halu v Rozběřicích, ze které zbyly jen trosky.

„Na místo vyjelo osm zásahových týmů. První jednotka dorazila na místo za deset minut od nahlášení požáru. Skladovací hala o rozměrech zhruba 50 metrů na 20 metrů byla však v té době již celá v plamenech,“ vysvětlila tisková mluvčí královéhradeckých hasičů Martina Žahourková.

Úklidové práce ještě ani nezačaly. Požářiště stále doutná a po celý včerejší den jej hlídali dobrovolní hasiči, kteří drobná ohniska dohašovali.
„Pro nás je to velká rána. Naštěstí se ukázala solidarita lidí. Hned poté, co se okolí doslechlo o požáru, volali nám lidé sami, aby nabídli pomoc. Hlavně v podobě sena a slámy. Pro dobytek je to stěžejní forma krmiva,“ vysvětlila ředitelka družstva Monika Nebeská. Neměla by tak nastat kritická situace. „Zatím ani nevíme, co bude dál. Je moc brzo dělat závěry a něco plánovat. Rozhodně však budeme muset situaci vyřešit,“ dodala Nebeská.

Pro družstvo je totální zničení haly nemalou komplikací. Jak poznamenala ředitelka, byla to pro ně význAmná skladovací budova. Teď budou kapacity chybět.

Celková škoda byla již odhadnuta na více než deset milionů korun. Příčina požáru se stále šetří, ale s největší pravděpodobností šlo o samovznícení. Toto potvrdila jak tisková mluvčí hasičů, tak ředitelka družstva.