Minulý víkend pokračovaly mistrovské soutěže v halovém pozemním hokeji. Hráči Slavie Hradec Králové si mohli připadat jako na houpačce, neboť nejprve vysoko prohráli s pražskými Bohemians a poté rozstříleli Kadaň. Úspěšně si vedly starší dorostenky, nedařilo se naopak B mužům ve druhé lize, kteří nezískali ani bod a nevstřelili jedinou branku.

Extraliga muži: Slavia Hradec Králové – Bohemians Praha 4:14 (2:8).

Branky: Bendák 3, Toms – Vespalec 4, Mařík 3, Kyndl 2, Řehák 2, Troníček, Procházka, Havlůj.

Slavia Hradec Králové: Keprta – Pařízek, Machly, Ellinger, J. Melzer, Suchý, Bendák, Toms.

Pouhé tři minuty stačily „klokanům“ k tomu, aby srazili hradeckou Slavii do kolen. Stav byl již 4:0 a brankář Keprta neměl zrovna šťastný den. Pro Východočechy se nakonec zrodil nečekaně vysoký debakl. Slavia Hradec Králové – Kadaň 13:1 (6:1). Branky: Toms 4, Machly 3, Bendák 2, J. Melzer 2, Pařízek, Suchý – Kacbal.

Ve druhém utkání si svěřenci trenéra Bárty spravili chuť a svého soka ze severu Čech rozhodně nešetřili. Po debaklu s Bohemians si navíc vylepšili skóre. Letošní rok zakončí pozemkáři Hradce tuto sobotu v Nymburce, kde se střetnou s Liticemi a Slavií Praha. Tabulce vévodí právě Pražané s deseti body, poslední Litice mají tři body.

Jiří Bárta, trenér Slavie Hradec Králové: „Spokojeni jsme pochopitelně jen napůl. S Bohemians to byl totální výbuch, kdy se nedařilo vůbec nic a nepodržel nás brankář. Náladu jsme si vylepšili s Kadaní a držíme se tak mezi čtyřmi nejlepšími celky extraligy. Do konce základní části však zbývá ještě šest kol a doufám, že naše výkony se zlepší. Něco jako proti klokanům už se nesmí opakovat.“

 

II. liga muži: Slavia Hradec Králové B – Kbely 0:3 (0:0).

O vítězi rozhodli Pražané dvěma slepenými brankami ve druhém poločase po chybách hradeckých hráčů, kteří se navíc nedokázali střelecky prosadit. Slavia Hradec Králové: Zdeněk – Pilný, Švenka, Vojtěšek, Buchwald, Solnička, Blažíček.

Slavia Hradec Králové B – Litice B 0:2 (0:1).

I ve druhém utkání slávisté vyhořeli v koncovce, přestože zhruba půl hodiny byla k vidění hra čtyř hráčů v poli na každé straně, když rozhodčí udělil rovnoměrně po jedné červené kartě.

Extraliga starších dorostenek: Slavia Hradec Králové – Rakovník 1:1 (0:1).

 

Branka Hradce: Venclová. Slavia Hradec Králové: Čecháková – Syrová, Žemličková, Okrouhlická, Venclová, Krausová, raková, Bártová, Oppová, Dančarčíková.

Slavia Hradec Králové – Vyšehrad 2:2 (1:0).

 

Branky: Venclová, Okrouhlická. Martina Poláková, trenérka Slavie Hradec Králové: „V prvním utkání se holky spíše rozkoukávaly a v některých fázích hrály až zbytečně moc zakřiknutě. Chyběl jim potřebný důraz a hlad po gólu. Vyrovnání se zrodilo až devět minut před koncem. S Vyšehradem to bylo úplně o něčem jiném. Proti největšímu favoritovi jsme nechali na hřišti opravdu všechno. Pražanky vyrovnaly až dvě minuty před koncem při powerplay. Remíz si určitě cením, ale při troše štěstí jsme mohly mít alespoň o dva body více, což platí zejména o zápase s Vyšehradem. Pokud mám někoho vyzdvihnout, byla to určitě brankářka Čecháková, jež své spoluhráčky v obou zápasech několikrát podržela. V poli to byla také Oppová, která se vrátila do sestavy po tříměsíčním zranění.“