Jako obvykle se zaměřují  především na seniory.

„O falešných pracovnících vodáren nás informovali sami odběratelé. Podezřelé návštěvy nám  hlásili zejména z oblasti Malšovic a Benešovy třídy," potvrdila  Veronika Bergrová, mluvčí Královéhradecké  provozní.

Jak dodala, falešní kontroloři nabízejí, že zkontrolují chod vodoměrů i kvalitu vody. Najdou chybu a vzápětí  nabízejí  filtry na vodu, jejichž cena jde do desítek tisíc korun.

„Naši pracovníci to nejsou, ti mají průkazy s vlastní  fotografií a navíc nikdy nevybírají peníze na místě. Je dobře, že si zákazníci  dávají větší pozor než v minulosti a zvykli si ověřovat, zda se opravdu jedná o našeho pracovníka. Proto je také jedna paní nepustila do bytu a další muž jejich návštěvu odmítl," dodala.

Také policie hlavně seniory varuje před možnými podvodníky, kteří se chtějí pod různými záminkami dostat do bytu.  Pak buď ukradnou hotovost nebo nabízejí předražené služby.

„Opakuje se každoročně. Zatím jsme nedostali žádné upozornění na falešné pracovníky vodáren, ale pro změnu  na  rádoby kontrolu plynoměru. Senior se ale nedal  a zavolal synovi. Ten zase upozornil nás," uvedla mluvčí hradecké policie Lenka Burýšková.