Od začátku stavbu provázejí problémy, zdržení i pláč obchodníků, že se jim kvůli opravám tenčí tržby. Nejprve se stále protahoval termín, kdy měly ulicemi začít jezdit autobusy. Nakonec se tak stalo začátkem května, tedy s několikaměsíčním zpožděním. Mohla za to nepříjemná zima a nečekané problémy se sítěmi pod povrchem.

Nicméně termín se měl ještě chvíli pozdržet, aby se práce udělala pořádně. Což po pár měsících připouští i Jan Vítek, vedoucí stavebního střediska firmy Sovis, která rekonstrukci dělá.

„Dlažba u autobusových zastávek se provizorně  položila do štěrkopísku, aby byl dodržen termín. To samozřejmě autobusům neodolalo a dlažba se začala vlnit," říká.

V současné době se tedy povrch u autobusových zastávek předělává. Pod dlažbou bude betonové podloží, pak už by silnice jízdě těžkých autobusů měla odolat.

„Tlačili jsme na firmu, protože na nás zase tlačili obyvatelé a obchodníci. Ale nevyplatilo se," přiznává Jindřich Vedlich, náměstek primátora.

Povrch ulice se opravuje po polovinách, aby tam i nadále mohla projíždět městská doprava. „Chtěli jsme úplnou výluku, aby se to udělalo najednou, ale nejde to. Přesto doufáme, že se nám to povede dovést do zdárného konce," věří Vítek.

A kdy už bude Dukelská ulice bez bagrů, omezení a dělníků? „Termín opravdu říkat nechci. Budeme se snažit opravy dokončit co nejdříve," nechce být konkrétní vedoucí stavebního střediska.