Od začátku června pracují silničáři na opravě vozovky v ulicích Víta Nejedlého a Bratří Štefanů. Obnova živičných krytů vozovky v 1500 metrů dlouhém úseku mezi křižovatkou Tesla po pekárnu na výpadovce na Třebechovice nyní končí. Od soboty už mohou řidiči jezdit po obou stranách silnice. Dočasně zatím jen v pravých jízdních pruzích. „Provoz už je puštěný obousměrně. Finišuje se už jen na dokončovacích pracích, které jsou plánované maximálně do poloviny srpna. V nejbližších dnech se budou dodělávat svodidla,“ řekl Deníku Pavel Zeman z hradeckého Ředitelství silnic a dálnic.

Povolení na částečnou uzavírku vydal krajský úřad s platností do 15. srpna. Všechny pruhy by ale řidiči možná mohli využívat i o něco dřív. Díky otevření obou jízdních směrů se od soboty mohly na své původní zastávky vrátit autobusy městské hromadné dopravy. Zastávka Tesla v ulici Víta Nejedlého funguje pro linky číslo 5, 11, 17, 25, 51, 52, 11R, 17R, 18R a 27R.

Ještě letos se silničáři do této lokality vrátí. Zatímco nyní opravovali silnici od křižovatky Tesla, od 10. října budou pracovat na opravě samotné křižovatky. Vzhledem k její vytíženosti se dají opět čekat dopravní komplikace. Práce by měly trvat asi týden, rozhodnutí o uzavírce a případných objížďkách zatím ale není k dispozici.