Tisková mluvčí nemocnice ale zákaz návštěv popírá.
„Žádný zákaz návštěv v nemocnici není. Na žádném z oddělení. Cedule pouze lidem doporučuje, aby to zvážili sami,“ dovysvětluje nápis s jasným smyslem mluvčí Alice Štrajtová Štefková.

S očkováním proti prasečí chřipce se v České republice začne v pondělí. Vakcíny by měly dorazit i do očkovacích center v Pardubicích. Nejpozději v pátek příští týden už by měli mít praktičtí lékaři i nemocnice vakcíny k dispozici. „Pracovníci Pardubického kraje zpracovali seznam očkovacích středisek a aktualizovali krajský pandemický plán. Vyplývá z něho, že prvními očkovanými proti pandemii prasečí chřipky budou chroničtí pacienti a zdravotníci,“ uvedla již dříve krajská radní zodpovědná za zdravotnictví Markéta Tauberová.
„Prioritou je proočkování zdravotníků a osob s vysokým rizikem komplikací při onemocnění chřipkou, jako jsou kardiaci, lidé po transplantaci nebo onkologičtí pacienti,“ dodala radní Tauberová.
Z personálu pardubické nemocnice bylo k očkování vybráno 850 zaměstnanců.
Podle nového pandemického plánu sjednaného ve čtvrtek by se mohlo očkování dostat až na milion obyvatel, zdravým lidem totiž bude stačit jedna očkovací dávka.