Obyvatelé tisícihlavé obce na Hradecku v anketě odpovídali na otázku, zda podporují změnu územního plánu. Bez ní nemůže investor, kterým je místní firma Stock Trade Industry, záměr na proměnu tříhektarového nevyužitého závodiště chrtů uskutečnit.

Psali jsme:

Hlasování Praskačka spojila s víkendovými volbami do Evropského parlamentu. Celkem v anketě hlasovalo 312 lidí. Jednoznačně pro bylo 56 lidí, spíše pro 17, jednoznačně proti 219 a spíše proti 15. Pět lidí pak v anketním lístku zaškrtlo možnost nevím. Většina obyvatel tak s plánem soukromého investora nesouhlasí.

„Dopadlo to celkem jednoznačně. Zastupitelstvo už deklarovalo, že k výsledku hlasování přihlédne. Je to ale na individuálním rozhodnutí každého zastupitele,“ připomíná starosta Praskačky Pavel Capek fakt, že anketa je pro vedení obce nezávazná. Sám se ale chce při hlasování o změně územního plánu řídit výsledkem ankety. Potěšila ho také velká účast místních.

Pozemek v Praskačce na bývalém chrtím závodišti má necelé tři hektary. Podle územního plánu je ale určený ke sportu a rekreaci. Investor tak potřebuje, aby obec využití zarostlé plochy změnila. Ze severu „chrtinec“, jak místní občas řeknou, lemuje železniční trať, ze západu areál firmy Stock Trade Industry a domky, z jihu další domy a na východě stojí ulička s novými bytovkami.

O budoucnosti chrtího závodiště budou zastupitelé rozhodovat na mimořádném zastupitelstvu. „Zasedání k tomu svoláme, předpokládám, na konci června, nejpozději na začátku července. Chceme rozhodnout, aby prostě lidé věděli, jak to bude pokračovat dál,“ dodává Pavel Capek.

Mohlo by vás zajímat: Areál chátrajícího TJ Jezdec v Hradci Králové se mění ve sportovní eldorádo

Pavel Hep: tradici jezdeckého sportu zachováme. | Video: Deník/Petr Vaňous