Návštěvníci si tak během jejich akcí mohli ochutnat něco z pravěkých pokrmů, zkusit si zahrát na pravěké nástroje, podívat se, jak se vyráběla a pálila keramika.

Letos nově i uvnitř moderní expozice

Letos to bude v něčem jiné. v areálu totiž stojí zbrusu nové budovy s moderní expozicí. A dny živé archeologie se budou odehrávat i tam. „Obřad spojený s obděláváním půdy bude venku stejně jako i další části programu. Záleží ale hodně na počasí," říká Radomír Tichý, odborný garant projektu.

Od čtvrtka do neděle zvou provozovatelé všestarského archeoparku na Začátek a oslavu nového zemědělského roku. A celé to bude především o hudbě a práci se zemědělskými nástroji, samozřejmě v souvislosti s pravěkem.

Archeopark je pro veřejnost otevřen už více než dva měsíce. „Návštěvnost je, ale doufám, že v sezoně bude ještě větší. Jinak si myslím, že se tady lidem líbí, alespoň nám píší krásné vzkazy do návštěvní knihy, čehož si moc vážíme," pochvaluje si Radomír Tichý. Akce začíná ve čtvrtek v devět ráno. Otevřeno je stejně jako v běžné otevírací době archeoparku.

Vyrobíte si třeba pravěkou píšťalku
Co v Archeoparku uvidíte?
- Praktické ukázky práce s replikami pravěkých zemědělských nástrojů. Setí pšenice dvouzrnky;
- Zvukové ukázky „co dokáží pravěké hudební nástroje" (v kinosále vždy v 10, 13 a 15 hodin);
- Praktické ukázky hry na repliky pravěkých hudebních  nástrojů a hudební doprovod k obřadu zahájení zemědělského roku (obřad vždy následuje po programu 
v kinosále);
- Výroba pravěkých píšťalek 
z bezového proutku;
- Výroba keramických chrastítek a bubínků;
- Ukázky etnických hudebních nástrojů;
- Přístupný i celý venkovní areál (terénní obuv je žádoucí).