U vstupu do univerzitní budovy na hradeckém náměstí Svobody hoří svíčky, památku obětí pak připomíná i soška anděla s ulomeným křídlem. „Přivedla nás sem včerejší smutná událost, zapálili jsme tady dvě svíčky, abychom uctili památku obětí,“ říká mladá žena před budovou.

„Pro mě je to nepředstavitelná věc. Před lety jsem studoval na Univerzitě Hradec Králové a nikdy mě ani nenapadlo, že by se tady mohlo něco tak hrozného stát,“ zamýšlí se dnes 48letý Aleš Klemš.

Pozvánka na pietní setkání.
Oběti čtvrteční střelby v Praze připomene v pátek i Univerzita Hradec Králové

Dnes ve tři odpoledne pak Univerzita Hradec Králové na náměstí Svobody zorganizovala pietní setkání. Zítra od 15 hodin pak proběhne v Kostele Nanebevzetí Panny Marie rekviem za oběti násilí. Samotná Univerzita nepřijala žádná bezpečnostní opatření.

„Vedení Univerzity Hradec Králové je aktuálně ve spojení s bezpečnostními složkami a konzultuje stávající situaci. S ohledem na zatím dostupné informace v souvislosti s činem v Praze v tuto chvíli není důvod pro přijetí žádného mimořádného opatření ve smyslu omezení provozu budov UHK,“ uvedl ještě ve čtvrtek večer mluvčí Univerzity Hradec Králové Jakub Novák.

Univerzita na svých budovách vyvěsila černé prapory. Černá vlajka připomíná tragédii i na hradecké Lékařské fakultě Univerzity Karlovy.