Pražský most přes Labe v Hradci Králové se pro auta uzavře v pondělí 8. dubna. Dělníci se na mostě objeví ale už o víkendu 6. dubna, kdy začnou finální přípravné stavební práce, zatím bez dopravních omezení.

„Zhotovitel musel vyřešit dopravní situaci, kterou by mohly částečně zkomplikovat stavební práce na křižovatce Mileta. Na doporučení dopravního odboru města, policie a zástupců MHD přistoupil pouze k částečnému provozu na mostě, a to pro chodce, autobusy a záchranáře. Osobní auta budou muset využít krátkou objízdnou trasu přes Tyršův most,“ vysvětluje v tiskové zprávě náměstek primátorky Pavel Vrbický.

Přípravné práce začaly už v březnu. Rozsáhlou údržbu frekventovaného mostu uskuteční zhotovitel v několika etapách. „Každý rok se snažíme spolu s Technickými službami o potřebnou údržbu alespoň jednoho hradeckého mostu. Údržbové práce památkově chráněné stavby jako je Pražský most nejsou ale jednoduché a musí se řádně připravit. Po konzultaci s památkáři je letos hotová projektová dokumentace, navíc zde v polovině srpna povede trasa mezinárodního triatlonového závodu Ironman,“ uvedl Pavel Vrbický.

Ilustrační foto.
Splašený mustang, evakuace i holubi. Březen na Hradecku ve videích Deníku

Pro pěší bude stejně jako pro MHD a záchranné složky otevřena vždy jen jedna polovina mostu. Ostatní řidiči budou prostřednictvím dopravního značení navedeni na objízdnou trasu přes Tylovo nábřeží, Divišovu ulici a ulici Československé armády. Chodci nevyužijí ani průchod pod mostem, který bude po dobu červnových oprav uzavřen.

Práce potrvají do konce července letošního roku a vyjdou přibližně na šest milionů korun bez DPH. Stavbaři do léta obnoví antikorozní ochranu celého historického mostu, zajistí montáž ochranných sítí proti hnízdění ptáků a opraví chodníky.

S využitím tiskové zprávy

Mohlo by vás zajímat: Kolony ještě před opravou Milety. Uprostřed křižovatky bourala sanitka

Zdroj: Deník/Stanislav Ďoubal