„Písek je v hradišti právě kvůli bezpečnosti dětí, navíc jiný bezpečnější a dostupný přírodní materiál neexistuje," vysvětluje Milan Zerzán, ředitel městských lesů. Nad ostatními požadavky však kroutí hlavou. „Hradiště je v lese, nelze očekávat nadstandardní luxus."

Opodstatněné námitky však lesníci chtějí řešit. Instalují tak například odpadkové koše.

Rytířské hradiště čeká v příštích týdnech ještě barevný kabát, který mu vytvoří na míru děti. Získá veselejší vzhled a děti nechají průchod fantazii.

K hradišti denně míří desítky lidí, o víkendech stovky. Přesto někomu zřejmě leží v žaludku. Je to totiž více než týden, kdy se ho někdo pokusil  zapálit. „Tuto skutečnost jsme vzali jako útok na naši práci a pošlapání toho, co jsme tu pro děti i rodiče vybudovali," kroutí nechápavě hlavou Milan Zerzán.

Ředitel lesů přiznává, že snaha přilákat do lesů návštěvníky a budování nejrůznějších atrakcí s sebou nese i negativní věci. V lese je více nepořádku. „Do lesů zkrátka díky atrakcím chodí i lidé, kterým o přírodu zas až tak nejde a musí se po nich hodně uklízet. Ale bereme to jako fakt, s tím prostě nic nenaděláme," řekl před časem Zerzán.