Kladně se v hospodaření města projevilo také to, že proti plánu získalo asi 100 milionů korun z prodeje bytů ve třetí vlně privatizace. Dnes to řekl ekonomický náměstek radnice Boris Herman.

Výdaje na investice podle Hermana výrazně vzrostou ve druhé polovině roku, kdy se dokončí a zaplatí řada velkých akcí. "Například budeme platit rekonstrukci Gočárovy třídy, rekonstrukci divadelního studia Beseda, autobusové nádraží," řekl Herman.

Připustil ale, že ani tak investice nedosáhnou plánované více než miliardy korun, protože řada akcí se přesune do dalších období. Významnější částky město v prvním pololetí vložilo do výkupu pozemků, nákupu takzvaných startovacích bytů, rekonstrukce Malého náměstí, stavby sportovní haly v Třebši.

 

Průměrná mzda 419 úředníků magistrátu v pololetí meziročně vzrostla o 7,6 procenta na 21.797 korun. Ukazatel dluhové služby se v pololetí snížil na 1,6 z 1,9 procenta, což je hluboko pod hranicí 30 procent, kterou doporučuje ministerstvo financí.

 

Celkové příjmy města do konce června dosáhly 1,16 miliardy korun a odpovídaly 54 procentům celoročně plánovaných 2,17 miliardy korun. Výdaje 997 milionů korun byly kvůli nižším investicím na 33 procentech ročního rozpočtu.