Ulice vedoucí kolem předměřického mlýna bude pro rodinu Jaroslava Mana zřejmě navždy prokletá. Před pár lety na nedalekém železničním přejezdu vlak těžce poranil jeho syna, v sobotu pak přišel o život na téže silnici Jaroslav Man se svou přítelkyní.
Jejich auto vyletělo ze silnice a rozbilo se o strom.
Pátá a šestá oběť na Hradecku za poslední měsíc, v Předměřicích takovou tragédii lidé nepamatují. „Je to obrovské neštěstí, nevzpomínám si, že by se tady něco podobného stalo,“ svěřil se Jiří Martínek, který má hned vedle místa nehody zahrádku.
Místní lidé jsou po sobotní tragédii v šoku. Třiačtyřicetiletého muže a jeho osmadvacetiletou přítelkyni téměř každý znal. Nehoda se stala 150 metrů od jejich bydliště. Na místo neštěstí vedly v neděli i včera kroky desítek lidí, zastavovala zde auta. Na krajnici u přeraženého betonového zábradlí hoří svíčky a leží květiny.
„Ježišmarjá, tak to byli oni? No, to jsem nevěděl,“ vzal si hlavu do dlaní mladý muž, který se teprve zde od nás dozvěděl, kdo v autě seděl. „Znal jsem je oba. S Hankou jsem chodil do školy a jeho jsem pomáhal stěhovat. Pracovali jsme spolu ve mlýně, byl to příjemný člověk,“ líčil otřeseně. „Je to týden, co mi Hanka psala, ať se někdy stavím na kafíčko. To už nestihneme.“
„Museli se tady řítit ohromnou rychlostí. Kdyby jeli padesátkou, tak nemohli takhle vyletět ze silnice,“ mínil další muž. Ani on nechtěl prozradit jméno. „Nezlobte se, tady se všichni znají a mohl by mi někdo něco vyčítat,“ vysvětlil. „Byl to můj kamarád ještě z doby, kdy bydlel ve Smiřicích. Přijel jsem se podívat, kde skončil,“ uvedl další muž, který na místě zastavil.
Že jel řidič vyšší než povolenou rychlostí, je podle policistů zřejmé. Mezi lidmi kolující dohady o možném vlivu alkoholu však policie zatím nepotvrdila. Odpověď na to dá za pár dnů výsledek pitvy.

Na silnicích umírá nejvíce lidí za posledních pět let

Jezdit po silnicích na Hradecku se pro motoristy stává noční můrou. Jde o život. V regionu totiž za posledních třicet dní zemřelo při nehodách šest lidí.
Během uplynulého víkendu vyhasly hned tři životy, a to v Předměřicích nad Labem a v blízkosti Lodína.
První letošní nehoda se stala 25. ledna na křižovatce mezi obcemi Káranice a Nechanice. Další obětí se stal šestadvacetiletý motorkář z Trávníků. Muž jel příliš rychle, motocykl neuřídil a narazil do odbočujícího auta. Téhož dne couvající osobní auto srazilo na Eliščině nábřeží v Hradci chodce, který po dvou dnech zraněním podlehl. Nešťastná náhoda stála za karambolem, který otřásl 4. února malou obcí Prasek u Nového Bydžova. Šestiletý chlapec zde zahynul pod koly terénního auta, když přebíhal silnici k domu svého kamaráda.
Podobně děsivou sérii policisté nepamatují od roku 2003, kdy od začátku roku do 24. února taktéž zemřelo šest lidí. V roce 2004 za stejnou dobu nepřežily dopravní havárie dvě osoby, o rok později nezahynul nikdo, předloni tři lidé a vloni jeden člověk.

Motorkář bez přilby na hlavě nepřežil náraz do mostku

Tragický víkend na Hradecku završila smrtelná nehoda v blízkosti obce Lodín. V neděli večer zde vyhasl život osmačtyřicetiletého motocyklisty.
Podle policie řidič motorky značky Suzuki zřejmě jel příliš rychle a nezvládl průjezd levotočivou zatáčkou. Muž se svým strojem vyjel mimo silnici a narazil do mostku u výjezdu na pole. Motorkář utrpěl vážná zranění. Navíc neměl během jízdy na hlavě ochrannou přilbu. „Muž zraněním při transportu vrtulníkem do nemocnice podlehl. Škoda na motocyklu činí 60 tisíc korun,“ říká k případu mluvčí východočeské policejní správy Lenka Burýšková. Na místě zasahovali také profesionální hasiči z Nového Bydžova.

Nejhorší víkend od začátku roku

Ilustrační foto

Královéhradecko - V sobotu v podvečerních hodinách byl na Orlickoústecku usmrcen na silnici I. třídy 55letý chodec.V Předměřicích nad Labem zemřeli na následky sobotní havárie vozidla dva lidé.V neděli odpoledne zemřel na následky havárie motocyklu na Královéhradecku 48letý řidič. (Policejní zpravodajství)

Tragédie v Prasku: Muselo dítě zemřít pod koly auta?

PŘESNĚ V TĚCHTO MÍSTECH zůstalo po tragické nehodě v Prasku ležet bezvládné tělo těžce zraněného chlapce.

Prasek - Obec je po pondělním neštěstí, kdy tady auto zabilo šestiletého chlapce, všoku. Starosta se však domnívá, že žádná dopravní opatření, například výstavba přechodu pro chodce, by tragédii nezabránila.

Smrt dítěte, nejhorší možná událost policejní služby

Ilustrační foto

Hradec Králové - V pondělí 4. února 2008 policisté šetřili 9 dopravních nehod. Jedna osoba byla usmrcena a jedna zraněna lehce. Hmotná škoda je odhadnuta na 226 tisíc korun.

Nejhorší to bylo u Káranic

Záchranáři již nemohli pomoci

Královéhradecko - Zásahy hasičů v kraji o uplynulém víkendu.

Silnice smrti si vzala další život, u Kosiček se zabil motocyklista

Ilustrační foto

Hradec Králové - Silnice smrti, tedy stará komunikace I/11 vedoucí zkrajského města na Chlumec nad Cidlinou a na Prahu si vpátek odpoledne vzala další život.