Ve středu od 18 hodin v 5. podlaží knihovny odhalí svou téměř měsíc trvající cestu nabitou zážitky nejen z krás přírody, ale i dojmů z obyčejného života Američanů mimo velká města v rozlehlých oblastech Kalifornie, Nevady, Arizony a Utahu.

Startovat se bude ze San Francisca – z města v kopcích se svojí historií, starými tramvajemi a pověstným Alcatrazem. Přes národní parky Sequoia, Red Rocks, Death valley vyprávění zájemce zanese až do Las Vegas. Následovat bude „výlet" přes parky Zion a Bryce Canyon, Antelope Canyon do Grand Canyonu. Dále pak až do Monument Valley. Vrcholem vyprávění pak bude krásný národní park Arches a v závěru Yosemity.

V parku se objeví osázené staré boty

Hradec Králové - Osázené boty květinami či nové ptačí budky. Netradičně zkrášlí park ve Farářství Mateřská škola Kamarád už ve čtvrtek v rámci projektu Světová škola.

Od 16.30 hodin se přítomní mohou těšit na bohatý program. Chybět nebude hudební vystoupení, ukázka a možnost vykoušení tradičních bot z jiných zemí jako například z Norska nebo Keni. Součástí vernisáže výstavy Udělejme hezčí svět bude také zapojení do projektu Upleť nebo uháčkuj čtverec, kde zájemci vytvoři čtverec pro africké děti. Parkem zazní také hudba z etnických nástrojů.

Dobrá zpráva…pro všechny dárce

Hradec Králové - Biskupové z Indie poděkovali v Hradci na své návštěvě dárcům, kteří kteří už pomohli ke vzdělání více než 5,5 tisícům chudých dětí v rámci programu Adopce na dálku Diecézní charity Hradec Králové. „Děkujeme vám, že dáváte našim dětem šanci na lepší budoucnost. Díky vzdělání mají podporované děti dobré zaměstnání a jejich životní úroveň se opravdu zvýšila. Když ostatní rodiny vidí, jak se život těchto dětí mění k lepšímu, mají také větší zájem o vzdělání," děkoval přítomným dárcům arcibiskup Bernard Moras z indické diecéze Bangalore.