Ty budou vyrobeny na zakázku, nasvícené a díky speciálnímu kotvení by měly odolat například i řádění vandalů.

Podle informací MF Dnes jsou ale lavičky zbytečně předražené. To vyvrací náměstek primátora pro rozvoj města Jindřich Vedlich. „Lavičky jsou atypické a jsou vyrobeny speciálně pro tento účel, nejsou tudíž standardním výrobkem, který je běžně k mání. Jedná se o deset až šestnáct metrů dlouhé lavičky s pevným ukotvením, s povrchovou úpravou a nasvícením. Některé jsou až šestnáct metrů dlouhé, kotvení je velmi náročné, je tam i osvětlení," uvedl Jindřich Vedlich.

Dodal, že jejich cena je dokonce o třicet procent levnější než se původně počítalo a nabídky ostatních firem ve výběrovém řízení byly ještě dražší.

Cenu zvyšuje kotvení a nasvícení

„Pokud rozpočítáme cenu jednoho metru běžně pro tento účel dodávané lavice, nevybočuje nijak z cenového standardu. Cenu změní pouze ono nasvícení, kotvení a unikátní stavba každé dodané lavice, které jsou vyrobené, dodané a namontované vcelku," upřesňuje Jindřich Vedlich.

Práce na rekonstrukci ulic Dukelská, S. K. Neumanna a náměstí 28. října za zhruba 93 milionů korun jdou do finále a stavebníci začínají řešit už i poslední detaily. Opravy začaly loni v létě a dělníci by z ulic a náměstí měli zmizet  do konce října. Na náměstí přibude nové tržiště, vodní prvek či pamětní deska letců z druhé světové války.

ČTĚTE TAKÉ související poznámku v tomto odkazu.

Prostor náměstí 28. října v Hradci Králové zprostředkovaný vizualizací.