Problémy tak mohou řidiči očekávat v křižovatce Stoletá a v ulici Jana Černého. Právě těmito místy totiž pojede většina vozidel mířících do nebo ze skladištní oblasti. „Mohou se tam tvořit kolony a lze očekávat i zpoždění některých autobusových linek,“ odhaduje dopravní policista Lubomír Šitina. Uzavírka přejezdu potrvá až do úterní čtvrté hodiny ranní.

V neděli začaly platit první letošní dopravní uzavírky spojené s opravami komunikací. Až do úterý bude například pro veškerý provoz uzavřen železniční přejezd na Pouchově.

To může podle policejního dopravního specialisty Lubomíra Šitiny v pondělí způsobit problémy v křižovatce Stoletá a v ulici Jana Černého. Právě těmito místy totiž pojede většina vozidel mířících do nebo ze Skalištní oblasti. „Mohou se tam tvořit kolony a lze očekávat i zpoždění některých autobusových linek,“ odhaduje policista. Dodal, že pouchovský přejezd bude kvůli rekonstrukci uzavřen od nedělních 6.35 hodin do úterní čtvrté hodiny ranní.

Uvedené omezení se projeví také v městské hromadné dopravě, konkétně ve změně trasy linek 14 a 25. Objízdné trasy povedou obousměrně ulicemi Spořilovská, Jana Černého, po II. silničním okruhu a Pouchovskou ulicí k domu L, kde se linky napojí na původní trasu. V době uzavření přejezdu proto nebude obsluhována zastávka Centrálka.

Další dopravní omezení bude platit na Gočárově třídě v prostoru křižovatky s Břetislavovou ulicí, kde bude z důvodu rekonstrukce šířka ulice zúžena na polovinu. Omezení, které posune i zastávku MHD blíž ke Koruně, potrvá od pondělí do konce května. Z Gočárovy třídy do oblasti k OD Tesco se motoristé dostanou ulicí Letců. (čer)