Rekordní počet psovodů dorazil o víkendu na devátý ročník soutěže Zlatá překážka Hradce Králové. Na startovní listině klání s překážkovým během v hale Slavie bylo 180 jmen nejen z Čech, ale i z Polska a Slovenska.
 
Zatímco v minulých letech závod skomíral a počet účastníků klesal, letos se pořadatelům z Agility klubu Hradec Králové vyplatila sázka na změnu termínu i prostředí.
 
„V září bývá hodně závodů a lidé jsou už unavení. Řekli jsme si proto, že zkusíme soutěž v zimě a v hale. Nakonec jsme museli čtyřicet závodníků odmítnout. Dvě dráhy na jednom místě nikdo nemá,“ uvedla Lucie Kurtevová z Agility klubu Hradec Králové.
Na kolbišti hradecké Slavie se představili psi různých ras. Pro některé byl největší překážkou koberec, na kterém se smekali v zatáčkách.
Podle Lucie Kurtevové může soutěžit prakticky každý. „Záleží na sehranosti psa a člověka. Především z toho musí mít oba radost. Když správně pejska motivujete, tak můžete i pomalého naučit rychle běhat,“ řekla pořadatelka.
 
Závodníci mohli změřit síly s týmy, které letos reprezentovaly republiku na mistrovství světa v Norsku. Šampionátu se poprvé zúčastnila i Veronika Krčmářová z Hradce.
 
„Po prvním kole to vypadalo nadějně, byli jsme dvanáctí. Pak jsem udělala chybu a diskvalifikovali nás. Ale určitě bych se tam chtěla dostat znovu, byla to neopakovatelná atmosféra,“ řekla závodnice.
 
Se stejným výsledkem skončila i v domácím závodě. Nejrychlejší nakonec byla Lucie Součková se psem Anything 4U od Zlatonosné říčky z Hradce Králové, která absolvovala trať v průměrné rychlosti 4,46 metru za sekundu. Zabodovali také Zdeněk Lukovics ze Zlína se psem Buffym, kteří parkur zdolali za 4,78 metru za vteřinu. Výsledky najdete na www.agility.hukot.cz